دسته‌بندی نشده

آموزش تمیز کردن اسپیکر گوشی موبایل

آموزش تمیز کردن اسپیکر گوشی موبایل

آموزش تمیز کردن اسپیکر گوشی ؛ از آیفون تا گوشی های اندروید

۱. با استفاده از یک مسواک نرم و کوچک، پورت های اسپیکر را تمیز کنید. این حرکت آرام میتواند گرد و خاک موجود در اسپیکر را پاک کند. شما میتوانید مسواک را به میزان جزئی به الکل آغشته کنید تا نظافت به شکل بهتری انجام شود.این بهترین و مطمئن ترین راه برای پاک کردن اسپیکر است.

آموزش تمیز کردن اسپیکر گوشی ؛ از آیفون تا گوشی های اندروید

۲. از چسب استفاده کنید. بهتر است که این چسب از همان نوعی باشد که برای رنگ کردن دیوار به کار می‌رود چرا که آنها برای پاکسازی اسپیکر گوشی مناسب تر هستند. برای انجام این کار باید یک قطعه ی کوچک از چسب را رول کنید و به آرامی وارد پورت های اسپیکر کنید. این کار باعث می‌شود که محتوای درون اسپیکر خارج شود.

در هر مرتبه به چسب نگاه کنید و تا زمانی که چیزی همراه با چسب بیرون نیامد، این کار را متوقف نکنید.

مرحله 2

۳. از اسپری هوا استفاده کنید. شما با استفاده از هوای فشرده میتوانید محتوای موجود در اسپیکرهای آیفون را خارج کنید. این اسپری های هوا برای پاکسازی داخل کامپیوترها و دیوایس های الکترونیکی ساخته شده اند. برای انجام این کار باید آیفون را بر روی نمایشگر بخوابانید. سپس طبق دستورالعمل ها از اسپری استفاده کنید. فاصله ی اسپری تا گوشی خیلی مهم است، بنابراین درست طبق توضیحات اسپری عمل کنید.

 

پاکسازی جک هدفون

پاکسازی جک هدفون

۱. هدفون خود را متصل کنید. اگر در حین اتصال هدفون صدایی شنیدید، یعنی در جک هدفون مقداری آشغال وجود دارد. این مواد اضافه می‌توانند بر روی عملکرد هدفون شما تأثیر بگذارند. هدفون را از آیفون جدا کنید و به پاکسازی جک هدفون بپردازید.

پاکسازی جک هدفون

۲. از گوش پاک کن استفاده کنید. در ابتدا باید پنبه را از یک سر گوش پاک کن جدا کنید و سپس آن را وارد جک هدفون کنید. حال گوش پاک کن را به آرامی در جک هدفون حرکت دهید. گوش پاک کن را چند بار بچرخانید و سپس آن را خارج کنید. این ساده ترین روش برای پاک کردن جک هدفون است. توجه داشته باشید که گوش پاک کن به هیچ وجه نباید خیس باشد چرا که به گوشی صدمه میزند.

هوای کمپرس

۳. از هوای کمپرس شده استفاده کنید. گوشی را بر روی یک سطح صاف قرار دهید. طبق دستورالعمل های اسپری، فاصله گوشی با اسپری را تنظیم کنید و سپس محتوای موجود در جک هدفون را با هوای فشرده تخلیه کنید.

اسپری هوای کمپرس شده در اکثر مغازه های تعمیرات کامپیوتر موجود است. همچنین شما باید نگاهی به داخل جک هدفون بیندازید تا ببینید که چیزی در داخل آن گیر نکرده است. اگر چیزی وجود داشت باید با یک سوزن یا یک شئ نازک آن را خارج کنید.

 

امتحان کردن روش های دیگر برای پاکسازی اسپیکر

امتحان کردن روش های دیگر برای پاکسازی اسپیکر

۱. تنظیمات اسپیکر را چک کنید. وارد منوی تنظیمات شوید و بر روی Sounds کلیک کنید. حجم صدا را افزایش دهید و اگر در حین پخش موسیقی صدای نامعقولی شنیدید، با پشتیبانی اپل تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *