دسته‌بندی نشده

مک پرو جدید با طراحی مدل قبلی و رم غیرقابل‌ارتقا عرضه می‌شود

مک پرو جدید با طراحی مدل قبلی و رم غیرقابل‌ارتقا عرضه می‌شود

«مارک گرمن» از بلومبرگ در گزارش جدیدی مدعی شده است که آخرین محصول در فرایند مهاجرت اپل از پردازنده‌های اینتل به آرم در راه است. مک پرو جدید از نظر ظاهری تفاوتی با نسخه قبلی نخواهد داشت. البته این دستگاه از تراشه قدرتمند M2 اولترا استفاده می‌کند، اما به‌خاطر معماری اپل سیلیکون، دیگر امکان ارتقای حافظه رم را ارائه نخواهد کرد.

با‌این‌حال، کاربران همچنان می‌توانند حافظه SSD، کارت گرافیک اختصاصی و تجهیزات شبکه را ارتقا بدهند. مک پرو جدید به‌خاطر همین قابلیت‌ها می‌تواند گزینه بهتری نسبت به مک استودیو M1 اولترا باشد که اجازه هیچ ارتقای سخت‌افزاری را به کاربر نمی‌دهد.

بخشی از قطعات مک پرو جدید قابل ارتقا خواهد بود

 

 

بخشی از قطعات مک پرو جدید قابل ارتقا خواهد بود

مارک گرمن می‌گوید نسل جدید مک پرو دو جایگاه SSD اضافه دارد و جایگاه‌هایی را برای کارت گرافیک و تجهیزات شبکه ارائه می‌کند. او همچنین دوباره تأکید کرده که برنامه‌های اپل برای عرضه یک مک پرو رده‌بالاتر لغو شده است. در شایعات گفته شده بود که این دستگاه می‌تواند پردازنده‌ای با 48 هسته و گرافیکی با 152 هسته داشته باشد. بااین‌حال، ظاهراً هزینه بالای ساخت این تراشه و پیش‌بینی شمار پایین خریداران آن، باعث لغو این پروژه شده است.

حالا البته همچنان انتظار می‌رود که نسخه معمولی این دستگاه بالاخره تا پایان سال 2023 از راه برسد. پیش‌تر قرار بود این دستگاه را در سال 2022 در بازار ببینیم. اپل اولین‌بار زمانی که از حرکت به‌سمت پردازنده‌های مبتنی بر معماری آرم خبر داد، مدعی شد که ظرف دو سال این مهاجرت را تکمیل می‌کند. اما حالا این بازه زمانی به‌پایان رسیده و مک پرو به‌عنوان آخرین عضو این خانواده هنوز با این تراشه به‌روز نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *